A világranglista 150. szívatta Sarapovát

2015.01.21. 08:37

Kis híján a második helyen kiemelt orosz Marija Sarapova lett az első komoly áldozata a nőknél az idei Australian Openen, hiszen honfitársa, Alekszandra Panova nagyon közel járt a győzelemhez.

Sarapova az első szettet még nagyon magabiztosan nyerte 6-1-re, utána viszont annyira megtört, hogy a másodikat már 6-4-re elvesztette, a harmadikban pedig 5-1-es hátrányba is került. Később 5-4-nél két meccslabdája is volt a szerváló Panovának, de ekkora már sikerült újra lendületbe jönnie Sarapovának, és esélyt sem hagyott 25 éves ellenfelének.

Sarapova-Panova

A kisebb megingás ráadásul pont aztán jött, hogy idén kijelentette Sarapova, a tavalyi, számára sokkal felérő negyedik körös búcsú Dominika Cibulkova ellen még mindig élénken él az emlékezetében is idén sokkal többet vár magától. A következő körban a 31. helyen kiemelt kazah Zarina Dijasz ellen játszik majd.

A férfiaknál Rogerer Federer szetthátrányból fordítva, de viszonylag simán nyert az olasz Simone Bolelli ellen, míg női párosban visszalépett Venus és Serena Williams, azt viszont egyelőre nem tudni, miért.

Eredmények az MTI nyomán, 2. forduló (a 32 közé jutásért):

férfiak:

Federer (svájci, 2.)-Bolelli (olasz) 3:6, 6:3, 6:2, 6:2

Murray (brit, 6.)-Matosevic (ausztrál) 6:1, 6:3, 6:2

Berdych (cseh, 7.)-Melzer (osztrák) 7:6 (7-0), 6:2, 6:2

Dimitrov (bolgár, 10.)-Lacko (szlovák) 6:3, 6:7 (10-12), 6:3, 6:3

Anderson (dél-afrikai, 14.)-Berankis (litván) 6:2, 6:2, 7:6 (7-3)

Bagdatisz (ciprusi)-Goffin (belga, 20.) 6:1, 6:4, 4:6, 6:0

Gasquet (francia, 24.)-Duckworth (ausztrál) 6:2, 6:3, 7:5

Troicki (szerb)–Mayer (argentin, 26.) 6:4, 4:6, 6:4, 6:0

Sousa (portugál)–Klizan (szlovák, 32.) 4:6, 7:6 (7-4), 6:4, 1:0-nál Klizan feladta