Federer kiesett az Australian Openen

2015.01.23. 08:25

A második kiemelt Roger Federer kiesett az Australian Openen pénteken, miután az olasz Andreas Seppi megverte.

A világranglistán negyvenhatodik olasz teniszező eddig tízszer meccselt a svájci sztárral, korábban egyszer sem verte meg, de top 10-es ellenfelek ellen se nagyon ment neki, a legutóbbi huszonhárom meccset bukta ellenük. Federer 2001 óta nem esett ki ilyen korán az ausztrál tornán, pedig ilyet is ütött a meccsen:

"Mindent beleadtam, és biztos vagyok benne, hogy ez volt életem eddig legjobb meccse" - nyilatkozta Seppi közvetlenül a győzelem után.

Andreas Seppi-Roger Federer

6-4 7-6 4-6 7-6

Babosék kikaptak vegyes párosban

Babos Tímea, oldalán az amerikai Eric Butoraccal, döntő rövidítésben vereséget szenvedett az első helyen kiemelt Sania Mirza, Bruno Soares indiai, brazil kettőstől a vegyespáros küzdelmeinek első fordulójában.

Az MTI tudósítása szerint a magyar teniszező és partnere rendkívül simán, mindössze 19 perc alatt elbukta az első játszmát, a másodikat azonban fél óra alatt hozta.

Babos így már csak párosban van versenyben, itt a francia Kristina Mladenoviccsal a legjobb 32 között a Bethanie Mattek-Sands, Lucie Safarova amerikai, cseh párossal találkoznak.

Eredmény:

1. forduló (a 16 közé jutásért):

Sania Mirza, Bruno Soares (indiai, brazil, 1.)-Babos Tímea, Eric Butorac (magyar, amerikai) 6:1, 4:6, 10-3 - döntő rövidítés