Fucsovics elképesztő különbséggel nyert

2015.03.06. 19:57

Élet-halál kérdés volt Fucsovics Márton meccse azután, hogy a Davis Kupa euro-afrikai zóna II-es csoportjának első meccsén a világranglista-945. Borsos Gábor vereséget szenvedett a világranglista 143. helyén álló Radu Albottól.

A 165. helyen álló Fucsovics nagyon sima meccsen 6:0, 6:2, 6:3-ra verte a 892. Andrei Ciumacot. A két versenyző közötti különbséget jellemzi, hogy Fucsovics 19 perc alatt nyerte az első szettet.

Az MTI idézi a magyar győztes nyilatkozatát:

Sima meccsnek tűnhetett, de száz százalékot kellett nyújtanom. A kezemen a tapasz nem igazán zavart, várom a holnapi párost és köszönöm a szurkolást.

Kuhárszky Zoltán szövetségi kapitány azt kapta az első naptól, amit várt:

Gábor tisztességesen helytállt élete első Davis Kupa-meccsén egy nagyobb tudású ellenféllel szemben, Marci pedig példamutató profizmussal játszott, ez a mérkőzés akár másfél órával is hosszabb lehetett volna.

Szombaton a párosok állnak ki egymás ellen, vasárnap újabb két egyes meccsel dől el, ki jut tovább.