Babosék negyeddöntősök Wimbledonban

2015.07.04. 19:19 Módosítva: 2015.07.04. 22:13

Babos Tímea és Kristina Mladenovics bejutott a nyolcaddöntőbe a wimbledoni nyílt teniszbajnokság páros versenyében.

A tavalyi döntős, idén negyedikként kiemelt magyar–francia-duó a második fordulóban, szombaton a Monica Niculescu–Olga Szavcsuk román–ukrán-kettőst verte két szettben, 1 óra 18 perc alatt.

Babosék a 16 között a 14. helyen kiemelt Michaella Krajicek, Barbora Strycova-párossal találkoznak, írja az MTI.

női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):

• Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 4.)-Monica Niculescu, Olga Szavcsuk (román, ukrán) 6:4, 6:4

Babos Tímea oldalán Alexander Peyával bejutott a legjobb 16 közé a wimbledoni nyílt teniszbajnokság vegyes páros versenyében.

Az ötödik helyen kiemelt magyar, osztrák duó - amelynek az első körben nem kellett pályára lépnie - szombaton este 1 óra 51 perc alatt, három játszmában győzött egy svájci, osztrák kettős ellen.

A junioroknál a 11. helyen kiemelt Stollár Fanny olasz, a 16-odikként rangsorolt Valkusz Máté pedig portugál ellenfelet legyőzve került a második körbe, azaz a 32 közé. (MTI)