Gálfi Dalma nyerte a tenisz országos bajnokságot

2015.08.16. 18:06

Gálfi Dalma nyerte meg a 4,5 millió forint összdíjazású tenisz országos bajnokság női versenyét, a vasárnapi döntőben Fekete Lilit győzte le.

A budapesti Golden Ace Sport & Tennis Clubban rendezett torna döntőjében az idén Stollár Fannyval junior páros wimbledoni bajnok Gálfi 7:5, 6:2-re verte ellenfelét, így első ob-címét szerezte.

A háromszoros bajnok és címvédő Bukta Ágnes az elődöntőben kapott ki Gálfitól. Bukta párosban vigasztalódhatott, ugyanis Udvardy Panna oldalán 6:1, 6:2-re nyert a döntőben Horváth Adrienn és Zsitvay Adrienn ellen.

A férfiaknál a címvédő Nagy Péter és Tóth Csongor játssza hétfőn a döntőt. A hatszoros bajnok Balázs Attila - aki a nyitókörben a négyszeres győztes, 43 éves Noszály Sándort győzte le - az elődöntőben nem állt ki Tóth ellen. (MTI)