Nagy Péter nyerte megint teniszben a férfi egyes ob-t

2015.08.17. 14:33

A címvédő Nagy Péter nyerte meg a 4,5 millió forint összdíjazású tenisz országos bajnokság férfi versenyét, miután a hétfői döntőben legyőzte Tóth Csongort.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a budapesti Golden Ace Sport & Tennis Clubban rendezett torna fináléjában a Fagyas Team versenyzője 6:1, 6:1, 6:1-re diadalmaskodott. Nagy Péter volt júliusban a bosnyákok ellen 3-2-re megnyert siófoki Davis Kupa-párharc hőse, ugyanis újoncként a mindent eldöntő meccsen három sima szettben verte a nála 555 hellyel előrébb rangsorolt ellenfelét.

A hatszoros bajnok Balázs Attila - aki a nyitókörben a négyszeres győztes, 43 éves Noszály Sándort győzte le - az ob elődöntőjében nem állt ki Tóth Csongor ellen.

A nőknél vasárnap - az idén Stollár Fannyval junior páros wimbledoni bajnok - Gálfi Dalma 7:5, 6:2-re verte Fekete Lilit a fináléban, így első ob címét ünnepelhette.