Babos Tímea rekordhelyen a világranglistán

2016.01.11. 10:18

A múlt heti, sencseni tornán elődöntős Babos Tímea 11 helyet javítva az 59. a női teniszezők legfrissebb világranglistáján, amelyet változatlanul az amerikai Serena Williams vezet, írja az MTI.

A magyar játékos ezzel beállította eddigi legjobbját a WTA rangsorában. Babos párosban jelenleg a 11. helyen áll.

A férfiaknál Fucsovics Márton már a legjobb kétszázban van.

Győzött hétfői mérkőzésén, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé a Babos Tímea, Katarina Srebotnik páros a 753 ezer dollár (218,4 millió forint) összdíjazású sydney-i, keménypályás tenisztornán.

Fordulatos mérkőzéssel kezdődött Babos és a párosban korábban világelső szlovén Srebotnik közös pályafutása - derül ki a magyar játékos honlapjának beszámolójából. A duó már a második szettben is eldönthette volna a továbbjutást, mérkőzéslabdához jutott, végül döntő rövidítésre és izgalmas végjátékra került sor. Ebben Babosék 9-4-re elhúztak, de innen is tudott fordítani az ellenfél, a végére azonban még maradt egy fordulat.

A magyar-szlovén duó ellenfele a negyeddöntőben a Raluca Olaru, Jaroszlava Svedova román, kazah kettős lesz.

Babos, Srebotnik (magyar, szlovén, 4.)-Dabrowski, Rosolska (kanadai, lengyel) 7:5, 6:7 (0-7), 13-11 - döntő rövidítés