Tizenkilencre kért lapot meccslabdánál

2016.01.22. 22:49

3:6; 4:6; 6-1; 4:5, 15-40-re égett az Australian Open harmadik fordulójának negyedik szettjében a hazai Nick Kyrgios, ellenfele, Thomas Berdych két meccslabdájánál szervált a meccsben maradásáért.

Előtte egy meccslabdát egy remek tenyeressel már hárított, de most az első szervája nem sikerült, ha kevéssel is, de kívül pattant. Ilyenkor a teniszezők ütnek egy közepes biztonsági szervát, hogy legalább elinduljon a játék. A húszéves viszont másképp gondolta: beleállt újra 100 százalékkal az adogatásba, és vagy 30 centit tévesztett, a labda kívül pattant, Berdych nyert a kettőshibával.

Kyrgiost eddig sem az eszért szerették, akik szerették, most is tálcán adta oda a győzelmet. Nem volt padlón, nem volt megverve, 5:5 után még bárhogy alakulhatott volna a mérkőzés.

Így viszont Berdych ment a negyedik fordulóba 6-3, 6-4, 1-6, 6-4-gyel, Kyrgios kiesett.