A világelső Novak Djokovics 6:1, 6:2, 3:6, 6:3-ra legyőzte a harmadik kiemelt Roger Federert az Australian Open elődöntőjében. A legutóbbi két GS-döntőjüket is megnyerő világelső egészen elképesztő színvonalon kezdett, levegőhöz alig jutott mellette Federer. A bedarált első két szett után a harmadikban egy fokkal enyhült a nyomása, Federer pedig megragadta lehetőséget. A negyedik szettre behúzták a tetőt, gyorsan jöttek egymás után a gémek. Végül pillanatok alatt dőlt el a meccs: Federer megnyerte a mérkőzés legszebb labdamenetét, utána viszont egy hálón megpattanó labda megzavarta, és nem nyert több pontot. A szerb ezzel 23-22-re vezeti már az egymás elleni mérlegüket. Djokovics ellenfele a vasárnapi döntőben a második kiemelt Andy Murray, vagy a kanadai Milos Raonic lesz.

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!