Babos először nyert főtáblán

2016.05.24. 12:33

A esős időjárás miatt elhúzódott az első kör a Roland Garroson, Babos Timea is csak ma lépett pályára a salakpályás Grand Slam verseny első körében. Sikerrel vettet az akadály, két szettben nyert az amerikai Samantha Crawfrod ellen, ezzel életében először jutott a második fordulóba Párizsban.

A 44. helyen álló magyar amerikai ellenfele , csak fél szettig tudta Babost feltartóztatni. A legelőkelőbb helyen jegyzett magyar az elején még megszenvedett a 106. helyezettel, de az első szett végén átvette az irányítást, majd a lendülete kitartott és 54 perc alatt 6:4, 6:0-ra megnyerte a mecset. 4-4 után, sorozatban nyolc gémet nyert a magyar lány.

A következő ellenfele korábbi páros partnere, a francia Mladenovic lesz.

"Kicsit izgulósan kezdtem, és ebben az ellenfelem sem +segített+, nagyon nagyokat ütött és szervált. Miután 4:4 lett, akkor azt mondtam, kezdjünk el játszani. Utána már lazábban, felszabadultabban kezdtem el teniszezni. Zsinórban nyolc gémet sikerült nyerni" - nyilatkozta honlapján a magyar játékos, hozzátéve: örül, hogy végre sikerült egyesben is győznie a Roland Garros főtábláján.

"Ez így nem volt amúgy a fejemben, utólag, amikor már levezettem, akkor mondtam edzőmnek, Thomas Drouet-nak" - árulta el a WTA-rangsorban 45. Babos.

Meglepetésre az első fordulóban kiesett Angelique Kerber, az Australian Open címvédője kedden a francia nyílt teniszbajnokságon.

A harmadik helyen kiemelt német játékost a világranglistán 58. holland Kiki Bertens búcsúztatta, aki szombaton megnyerte a nürnbergi tornát. Három éven belül másodszor fordult elő, hogy a melbourne-i női győztes rögtön kiesik a párizsi salakon: 2014-ben az azóta visszavonult kínai Li Na járt így.

Babos-Crawford (amerikai) 6:4, 6:0

A második helyen kiemelt Andy Murray 0-2-es szetthátrányból fordítva verte meg a cseh Radek Stepaneket. A hétfőn sötétedés miatt félbeszakadt meccs hajrájában a skót játékos többször is két labdára volt a kieséstől, de végül legyűrte 37 éves ellenfelét, aki a férfi mezőny legidősebbje a Roland Garroson.

A kilencszeres bajnok Rafael Nadal igazi erődemonstrációt tartott, a spanyol sztár csak három gémet vesztett a szervasebességi rekordot tartó ausztrál Sam Groth ellen. Nadal 80 perc elteltével - amely során mindössze három rontott ütést mutatott be - 71/2-re javította győzelmi örökmérlegét a párizsi salakon.