Babosék továbbjutottak Wimbledonban

2016.07.03. 19:51

Babos Tímea - oldalán Jaroszlava Svedovával - a legjobb 32 közé jutott a wimbledoni teniszbajnokság női páros versenyében.

Az ötödik helyen kiemelt magyar, kazah kettős a Madison Keys, Sloane Stephens amerikai párost győzte le két szettben az 1 óra 7 percig tartó első fordulós mérkőzésen, amelyen a második játszmát 1:4-es állásról fordította meg.

Babosék a második fordulóban a Ninomija Makoto, Aojama Suko japán duóval találkoznak.

Eredmény, 1. forduló, a 32 közé jutásért (a verseny honlapja alapján):

Babos Tímea, Jaroszlava Svedova (magyar, kazah, 5.)-Madison Keys, Sloane Stephens (amerikai) 6:2, 6:4.

A cseh Tomas Berdych és Jiri Vesely is bejutott a nyolcaddöntőbe a wimbledoni teniszbajnokság férfiversenyében.

A vasárnapi harmadik fordulós mérkőzéseiken a tizedik helyen kiemelt Berdych négy játszmában verte a német Alexander Zverevet, míg Vesely a 31.-ként rangsorolt portugál Joao Sousát győzte le simán három szettben.

Gasquet (francia, 7.)-Ramos (spanyol) 2:6, 7:6 (7-5), 6:2, 6:3

Tsonga (francia, 12.)-Isner (amerikai, 18.) 6:7 (3-7), 3:6, 7:6 (7-5), 6:2, 19:17

Kyrgios (ausztrál, 15.)-F. López (spanyol, 22.) 6:3, 6:7 (7-2), 6:3, 6:4

Pouille (francia, 32.)-Del Potro (argentin) 6:7 (4-7), 7:6 (8-6), 7:5, 6:1