Nem sikerült a bravúr, Fucsovics kiesett a US Openen

2016.08.29. 20:52 Módosítva: 2016.08.29. 20:54

Továbbra is várni kell a magyar férfi sikerre Flushing Meadow-ban. A selejtezőből három győzelemmel a főtáblára kerülő, a világranglistán 155. helyen álló Fucsovics Márton az első szett után derekasan küzdött, de csak megszorítani tudta az 55. Nicolás Almagrót. A spanyol 6:1, 6:4, 6:6 (9-7)-re, a végén rövidítésben nyert. Ezzel Fucsovics élete első Grand Slam-győzelmére még várni kell.

Nem kezdődött jól a meccs Fucsovicsnak, hiszem az első három gémet, közte saját adogatását is elveszítette, pedig Almagro adogatásánál kétszer is harminc semmi volt a javára, a negyedikben pedig három labdája is volt az 1-3-hoz, de végül 0:4 lett, majd 22 perc alatt már 0:5. Egy viszonylag sima gém után meglett az első magyar pont, de még ennél is simábban az első szett 6:1-gyel Almagro javára.

A második szett sem alakult jobban. Almagro negyedszer is elvette Fucsovics adogatását és mindössze 14 perc alatt megint 0:3-ra állt a meccs. 3 kettős hibánál, mindössze 37 százalékosan hozta az első szervákat, három ki nem kényszerített hibája volt. Aztán egy kicsit beindult Fucsovics is, elvette Almagro adogatását (a harmadik brékpont után), majd simán hozta a sajátját, kétszer is, másodszorra nullára, így 4:3 volt az állás a spanyolnak. Mivel Almagro volt brékelőnyben és a spanyol ezt tartani is tudta, végül már szorosabb csatában, 6:4-re, de így is hozta a második játszmát.

Sajnos a harmadik szett is egy elrontott adogatójátékkal, és egyből brékhátránnyal kezdődött. Utána viszont majdnem sikerült ezt visszavenni, de két labda is kevés volt hozzá, így 3:1-re ment el Almagro. Becsülettel hozta mindenki az adogatását, így 4:5 után Almago a meccsért adogatott. És akkor jött az első bravúr Fucsovics a meccsen először elvette az adogatását, sőt a sajátját is hozta, így a szépítésért fogadott, ez nem sikerült, így a tiebreak döntöttel el a szettet.

A rövidítés végig szoros volt, hiszen egy pontnál nagyobb előny egyik oldalon sem volt. Sőt, 6-5-nél Fucsovicsnak volt szettlabdája is, de aztán két adogatás után fordult az állás, és végül Almagro 2:16 perc alatt a végén 9-7-tel megnyerte a meccset  Fucsovics ezzel a vereséggel is – vagyis inkább úgy, hogy a három selejtezőmeccs megnyeréséért, 43 313 dollárt, valamivel több, mint 12 millió forintot nyert és várhatóan a világranglistán is előrébb fog lépni.

Akármennyire is leszálló ágban van már a spanyol, 2004 óta ez volt a 44. főtáblája Grand Slam tornán, és igaz, hogy legutóbb 2013-ban, de négyszer is eljutott a negyeddöntőig. A GS-tornák győzelmi mutatója pedig ezzel a sikerrel 62-44-re változott. Mi, magyarok pedig várhatunk még a sikerre, ami a US Opent illeti. Bár 13 év után sikerült férfi versenyzőnknek a főtáblára jutni, a US Openen pedig, Taróczy Balázs 1984-es sikere, azaz 32 éve meccset nyerni sem sikerült.