Összefoglaló

Percről percre Federer legyőzte Nadalt, 35 évesen 18. Grand Slamjét nyerte

Roger Federer 35 éves megnyerte az Australian Opent, öt szettben győzte le Rafael Nadalt az álomdöntőben.
Federer ezzel 2012 után nyert újra Grand Slamet, már 18 GS-nél jár, megint történelmet írt.
Az első játszmát Federer megnyerte 6:4-re, utána Nadal 6:3-mal egyenlített. A harmadikban a svájci nagyon felpörgött, 6:1 lett. A negyedikre elfogyott a lendülete, Nadal pedig taktikusan szervált, sikerült megint kiegyenlítenie 6:3-mal. A döntő játszmában Nadal brékelőnybe került, de Federer nagy nyomást gyakorolt rá, sikerült visszajönnie, és újból brékelnie, 6:3 lett a vége.
A torna előtt valószínűleg kevesen jósolták volna meg ezt a döntőt is, amikor a féléves kihagyás után visszatérő, 35 éves svájci a 17., a tavaly még mindig sérülésekkel küzdő, és hullámzó spanyol pedig a 9. kiemeltként vágott neki Melbourne-nek.
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!