Babosék nagyon simán lettek döntősök Madridban

2017.05.13. 11:29

Könnyed győzelemmel jutott döntőbe a Babos Tímea, Andrea Hlavackova kettős a madridi salakpályás tenisztorna női párosversenyében.

Az ötödik helyen kiemelt magyar, cseh páros a Simona Halep, Irina Begu román párossal mérkőzött a pénteki elődöntőben.

A múlt heti, rabati tornán győztes Babosék kiválóan kezdtek, rögtön az első két lehetőségnél elvették ellenfelük adogatását, így már 5:1-re is vezettek. Az egyéniben döntős Haleppel felálló páros 5:4-re még feljött ugyan, de Babosék kiszerválták az első szettet.

A második játszmában 2:2-ig tartotta magát a román kettős, később Babosék kétszer is brékelni tudtak, így hamar végzett az 1 óra 7 perces mérkőzéssel.

Babos és Hlavackova a döntőben a harmadikként rangsorolt Csan Jung Dzsan, Martina Hingis tajvani, svájci kettőssel játszik.

Eredmény, páros, elődöntő:

Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 5.)-Simona Halep, Irina Begu (román) 6:4, 6:2