Maldini profi teniszezőként is bemutatkozott

2017.06.28. 08:36

Élete első és vélhetően utolsó profi teniszmeccsét játszotta Paolo Maldini, az AC Milan és az olasz futballválogatott egykori legendája, aki szabadkártyával indulva az első körben esett ki Stefano Landonio oldalán indulva a milánói challenger-versenyen. A Tomasz Bednarek, David Pel lengyel, holland kettős 6-1, 6-1-re nyert.

Maldini öt-hat éve kezdett el komolyabban teniszezni és partnere, a korábbi világranglista 975. Landonio edzette. Egy héttel ezelőtt egy selejtező tornát nyertek meg, így kaptak lehetőséget a milánói tornán, ahol mindössze 49 percet töltöttek a pályán.

A 126-szoros válogatott játékosra ettől függetlenül sokan voltak kíváncsiak, majdnem ezren figyelték a történelmi jellegű meccset, korábbi játszótársai közül Clarence Seedorf és Giuseppe Bergomi is ott volt a lelátón.

A meccs után Maldini elmondta, ez csak egy egyszeri alkalom volt, remekül érezte magát és sok tapasztalatot szerzett, de nem tervezi, hogy további versenyeken elinduljon.