Sarapova vár az óriási csatában győztes Babosra

2017.08.29. 08:29

A 15 hónapos dopping miatti eltiltása után visszatérő Marija Sarapova három szettben (6:4, 4:6, 6:3) legyőzte a román Simona Halepet az amerikai nyílt teniszbajnokságon. A második kiemelt Halep volt az esélyes, de a harmadik szettben jobban koncentrált az orosz.

Ezzel ő lesz a következő ellenfele Babos Tímeának, aki szintén három szettben (7:5, 5:7, 7:5) múlta felül riválisát, a horvát Golubicot. Babos nagyon küzdött, vesztesnek tűnő állásból nagy lelkierővel felállt a döntő szettben, és 2:4-nél több bréklabdát hárítva hozta adogatását, és egyenlített is. Amikor pedig előnybe került, rögtön az első meccslabdájából pontot ütött.

Sarapova kihagyása után először játszik Grand Slamen, Babos pedig idén először nyert Grand Slamen. A meccsükön nem a magyar teniszező az esélyes, de ez az első körös győzelem nagy lökést adhat neki. Babos egy éve a harmadik körben épp Haleptől kapott ki, pedig közel állt a bravúrhoz. Hátha most.

A 30 éves Sarapova és a 24 éves még sohasem mérkőzött meg egymással.