Pandora, Gabriella
-3 °C

Amerikai-amerikai elődöntő a US Openen, de nem Williams-Williams

2017.09.06. 10:34

Venus Williams és Sloane Stephens is nyert a legjobb nyolc között az amerikai nyílt teniszbajnokság keddi játéknapján, így a nőknél lesz egy amerikai elődöntő.

A korábbi világelső Williams sikere nem meglepetés, mivel idén döntőt játszott az Australian Openen és Wimbledonban is. A 24 éves Stephens menetelése viszont váratlan, mert csak másodszor jutott négy közé Grand Slam-tornán.

Sloane Stephens
A US Openen 2004 óta az első amerikai nő a Williams nővéreken kívül, aki elődöntőt játszhat.

A 37 éves Williams, aki 2000-ben és 2001-ben már győzött New Yorkban, Wimbledon kétszeres cseh bajnokát, Petra Kvitovát búcsúztatta három szoros játszmában úgy, hogy a harmadik, meccset eldöntő szett rövidítéssel ért véget. Kvitovának a negyeddöntő is remek eredmény múlt év végi horrorsérülése után, amit egy betörésnél szenvedett.

Stephens a 16. helyen kiemelt lett Anastasija Sevastovát teljesen megegyező arányban győzte le.

A férfiaknál a spanyol Pablo Carreno és a dél-afrikai Kevin Anderson jutott négy közé, mindkettőjüknek első Grand Slam-elődöntőjük következik. (MTI/Index)

Negyeddöntő, US Open

férfiak:
Carreno (spanyol, 12.)-Schwartzman (argentin, 29.) 6:4, 6:4, 6:2
Anderson (dél-afrikai, 28.)-Querrey (amerikai, 17.) 7:6 (7-5), 6:7 (9-11), 6:3, 7:6 (9-7)