Megint magyar teniszező nyert WTA-tornát

2018.02.25. 17:28

Stollár Fanny és spanyol játékostársa, Georgina García Pérez nyerte a párosversenyt a budapesti, 226 750 dollár (57,2 millió forint) összdíjazású női keménypályás tenisztornán. A magyar, spanyol duó a BOK Csarnokban zajló verseny vasárnapi döntőjében az első helyen kiemelt Kirsten Flipkens, Johanna Larsson belga, svéd párost verte 4:6, 6:4, 10-3-ra, döntő rövidítésben.

Az első szett 34 perc alatt lett a riválisé, majd Stollárék 37 perc alatt egyenlítettek. A mindent eldöntő harmadik felvonásban aztán már ők irányítottak, Flipkensék 0-3 után szerezték első pontjukat, de utána 5-1 és 9-2 is volt a magyar, spanyol kettősnek, amely második meccslabdáját értékesítve végül 1 óra 20 perc alatt diadalmaskodott.

A 19 éves Stollár pályafutása első WTA-tornagyőzelmét aratta. García Pérezzel közösen 12 300 dollárt (3,1 millió forintot) nyertek.

Páros, döntő:  Georgina García Pérez, Stollár Fanny (spanyol, magyar)-Kirsten Flipkens, Johanna Larsson (belga, svéd, 1.) 4:6, 6:4, 10-3

Nagy meglepetésre a belga Alison Van Uytvanck nyerte a budapesti, 226 750 dollár (57,2 millió forint) összdíjazású női keménypályás tenisztornát. A BOK Csarnokban rendezett verseny vasárnapi döntőjében a világranglista 80. helyezettje három szettben bizonyult jobbnak az előzetesen jóval esélyesebbnek tartott szlovák Dominika Cibulkovánál, a viadal első kiemeltjénél.

Az elvesztett első szett után még egyenlített a WTA rangsorában 33. Cibulkova, sőt, a harmadik játszmában 5:4-nél két labdára volt a győzelemtől, de nem tudta megtörni Van Uytvanckot, aki egy brékkel 6:5-re ellépett, majd kiszerválta a mérkőzést. A 23 éves belga játékos pályafutása második tornagyőzelmét aratta egyesben, ezt megelőzően tavaly, a kanadai Québecben nyert, a döntőben Babos Tímeát legyőzve.  (MTI)

Karen Hacsanov győzelmével ért véget a 621 ezer euró (193,8 millió forint) összdíjazású marseille-i keménypályás férfi tenisztorna: az orosz játékos a vasárnapi döntőben három szettben verte a hazai közönség előtt szereplő Lucas Pouille-t. A kilencedik helyen kiemelt, világranglista-47. Hacsanov pályafutása második sikerét aratta az ATP körversenyen, ezt megelőzően 2016 októberében, a kínai Csengtuban nem talált legyőzőre.

Döntő: Hacsanov (orosz, 9.)-Pouille (francia, 3.) 7:5, 3:6, 7:5