Babos Tímea karriercsúccsal negyedik párosban

2018.04.02. 12:28

Babos Tímea karriercsúccsal a negyedik helyen áll párosban a női teniszezők világranglistáján. Babos és a francia Kristina Mladenovic legutóbb Miamiban kikapott a tornát végül megnyerő Ashleigh Barty-Coco Vandeweghe ausztrál-amerikai kettőstől még az első fordulóban , de ez nem befolyásolta negatívan kettejük helyezését.

A 24 éves magyar teniszező ezt megelőzően az 5. helyen állt, már ez is karrier és magyar csúcs volt, a legfrissebb világranglistán viszont a negyedik helyen jegyzik. Az élen az eddigi világelső Martina Hingis korábbi partnere, a tajvani Latisha Chan (korábbi nevén Csan Jung-zsan) áll.

Babos egyesben a második fordulóban búcsúzott Floridában, így három helyet javítva a 44. Ezen a héten a mexikói Monterreyben versenyez – ahol 2012-ben pályafutása első WTA-trófeáját nyerte egyesben –, első ellenfele a selejtezőből érkezik.

Női tenisz-világranglista (zárójelben a legutóbbi helyezés), via MTI.