Előd
17 °C

Nadal 400. meccsét nyerte salakon

2018.04.28. 22:13

A világelső Rafael Nadal két játszmában legyőzte David Goffint, ezzel bejutott a döntőbe a barcelonai salakpályás férfi tenisztornán. A spanyol játékos 0:2-vel kezdett, ám belga ellenfele ezután már csak két gémet nyert, 6:4, 6:0 lett a vége.

A 31 éves Nadal saját rekordját tovább javítva már sorozatban 44 győztes szettnél tart salakon, és miután vasárnap Monte-Carlóban 11-edszer ünnepelhetett, már csak egy sikerre van attól, hogy Barcelonában is 11. győzelmét érje el (viszont csak akkor marad világelső, ha megvédi címét).

A mallorcai sztár 400. meccsét nyerte meg salakon, és 18 mérkőzés óta veretlen kedvenc borításán. A profik 1968-as beengedése óta Nadal a negyedik helyen áll a salakos örökranglistán: az argentin Guillermo Vilas 659, a spanyol Manuel Orantes 502, míg az osztrák Thomas Muster 422 győzelemig jutott. Az 54 salakos trófeát gyűjtött Nadal 400/35-ös mérlegével a legjobb győzelmi aránnyal büszkélkedhet, írja az MTI.

A vasárnapi fináléban Nadal ellenfele a világranglistán 63. Sztefanosz Cicipasz lesz. A 19 éves teniszező 45 éve az első görög, aki ATP-tornadöntőbe jutott, és 2005 óta a legfiatalabb döntős Katalóniában. 7:5, 6:3-ra győzte le Pablo Carreño Bustát.