Hedvig
23 °C

Fucsovics rejtély: Münchenben verte a pesti tornagyőztest

2018.05.03. 13:24

Fucsovics Márton bejutott a negyeddöntőbe az 501 ezer euró (157 millió forint) összdíjazású salakpályás müncheni férfi tenisztornán.

A magyar játékos - a világranglista 61. helyezettje -, aki a nyitókörben az argentin Guido Pellát búcsúztatta, a 16 között Marco Cecchinatóval találkozott. Az olasz teniszező vasárnap nem kis meglepetésre megnyerte a budapesti ATP-tornát, amelynek főtáblájára csak szerencsés vesztesként jutott fel a selejtezőből, és sikerével 33 helyet javítva az 59. lett a világranglistán.

A 26 éves magyar alaposan megküzdött az első szettben ellenfelével, aki 3:0-ra elhúzott, ám ez után kétszer is elvesztette az adogatását. Fucsovics 5:4-nél nem tudta kiszerválni a játszmát, ám a rövidítésben második szettlabdáját már beütötte.

A folytatás jóval simábban alakult, a magyar Davis Kupa-válogatott vezére 3:0 után csak egy gémet vesztett, és 1 óra 28 perc elteltével győzött. A pénteki negyeddöntőben a harmadik helyen kiemelt argentin Diego Schwartzman (16.) vagy a német Maximilian Marterer (73.) vár rá.

A magyar játékos 15 óra körül párosban - oldalán a bosnyák Mirza Basiccsal - a negyeddöntőben az első helyen kiemelt Lukasz Kubot, Marcelo Melo lengyel, brazil kettőssel találkozik. (MTI/Index)