Erzsébet
1 °C

3 óra 35 percig tartott a maratoni teniszdöntő

2018.05.26. 21:26

Véget értek szombaton a vasárnap kezdődő Roland Garros utolsó felvezető tornái, amik közül a genfit Fucsovics Márton nyerte meg, ezzel 36 év után győzött újra magyar férfi teniszező ATP-tornán.

A többi verseny eredményei így alakultak:

• Az első helyen kiemelt Dominic Thiem nyerte meg az 501 ezer euró (159 millió forint) összdíjazású lyoni salakpályás férfi tenisztornát, a döntőben 3:6, 7:6, 6:1-re legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Gilles Simont. A 24 éves osztrák játékos pályafutása tizedik trófeáját szerezte meg.
  • Az orosz Anasztaszja Pavljucsenkova nyerte meg a 250 ezer dollár (67,5 millió forint) összdíjazású strasbourgi salakpályás női tenisztornát, a maratoni döntőben 6:7, 7:6, 7:6-ra legyőzte a szlovák Dominika Cibulkovát. A három rövidítést hozó találkozó 3 óra 35 percig tartott. A 26 éves bajnok pályafutása 12. WTA-versenyén diadalmaskodott.
  • A svéd Johanna Larsson nyerte a 250 ezer dollár (67,5 millió forint) összdíjazású nürnbergi salakpályás női tenisztornát. A világranglista 97. helyezettje az amerikai Alison Riskét (105.) győzte le két szoros szettben 7:6, 6:4-re, 1 óra 48 perc alatt. Larsson második tornagyőzelmét ünnepelhette egyesben, először 2015-ben nyert Bastadban, írja az MTI.