Babos az első körben kiesett a Roland Garroson

2018.05.28. 13:05

2017 után 2018-ban is az első fordulóig jutott csak Babos Tímea a Roland Garroson, ahol a  hétfőn a selejtezőből főtáblára került spanyol Lara Arruabarrenától kapott ki két szettben, 1 óra 29 perc alatt.

A világranglistán 37. helyezett Babos jól kezdte a meccset, az első szettben 5:2-re is vezetett a világranglista 95. helyezett spanyol ellen, de az első szettet végül rövidítésben, a másodikat pedig 2:0-s előnyről, simán bukta. Arruabarrena 0:2 után sorban öt játékot nyerve fordított, majd 5:3-as vezetésnél három meccslabdájából már az elsőt értékesítve megszerezte a győzelmet.

Babos párosban még érdekelt Párizsban: a hazai közönség előtt szereplő Kristina Mladenoviccsal játszik majd, akivel megnyerte az Australian Opent.

Eredmény, női egyes, 1. forduló (a 64 közé jutásért)

Lara Arruabarrena (spanyol)-Babos Tímea 7:6 (7-5), 6:3