Fucsovics a világ 17. legjobbját állítaná meg

2018-05-31T121049Z 257099439 RC1DAFE617B0 RTRMADP 3 TENNIS-FRENC
2018.05.31. 12:53

Fucsovics Márton kiesett a Roland Garroson, miután két óra 20 percnyi játék után 6:0, 1:6, 6:2, 6:3 arányban kikapott a torna 16. kiemeltjétől, a brit Kyle Edmundtól. Az első szettben elementáris erővel, gyakorlatilag leütötte Edmund a magyart pályáról, aki viszont magabiztos játékkal jött vissza a meccsbe. Az utolsó két szettben már a világranglista 17. helyezettje magabiztos volt és továbbjutott.

Fucsovics a kanada Vasek Pospisil, Edmund pedig az ausztrál Alex De Minaur ellen nyert a nyitókörben, mindketten három szettben. A legjobb magyar teniszező a Genfben elért sikerével már sorozatban hat győzelemnél tart.

A világranglistán 45. a magyar, de az első győzelmével pillanatnyilag a 42. helyre jött fel. Az ATP Race-ben (az egy naptári évre vetített pontok szerint) Fucsovics a 27. legjobb a világon. Edmund karriercsúcsot állított fel azzal, hogy 17. helyre jött fel a legfrissebb rangsorban. Edmund még nem nyert ATP-tornát, de idén áprilisban döntős volt Marokkóban. Junior párosban kétszer nyert Grand Slamet, Fucsovicsnak egy ilyen egyéni sikere van. Edmund karrierjének eddigi legnagyobb sikere, hogy idén januárban elődöntős volt az Australian Openen, tavaly két kört ment a Roland Garroson.

Érdekes Edmund családja. Apja Walesből települt át Zimbabwéba, itt ismerkedett meg a teniszező dél-afrikai anyjával. Johannesburgban, Dél-Afrikában született, 3 éves volt, amikor Angliában költöztek. Bejelentett lakcíme alapján a Bahamákon, Nassauban él. Elsősorban az adózás, az éghajlat és az Egyesült Államok közelsége miatt. A két játékos másodszor találkozik egymással, legutóbb Edmund 6:2, 6:1-re verte a magyart.

Fucsovics kezdte az adogatást, sajnos kettős hibával. Edmund egészen hihetetlen elütéseket mutatott be, nagyon keményeket ütött tenyeressel és fonákkal is. Fucsovics jól állta, de a negyedik bréklabdát nem tudta hárítani, 0:1. Jöttek Edmund 204 km/h-s szervái, nem nagyon volt ellenszer, 0:2. Sok rontott adogatás, kettős hibák, a könnyű labdákat mind beüti a brit, 0:3. A játék is sokkal pontatlanabb és Edmund ellen túl sokat nem lehet hibázni, aki így is elront néhány adogatást és úgy hozza a pontot, hogy Fucsovicsnak volt bréklabdája, 0:4. Harmadszor is brékel a brit, 0:5. Ez a parti 27 perc alatt elment, 0:6.

Meg lett az első pont, ráadásul egy semmire nyert adogatással, 1:0. Kezdett feljönni Fucsovics, brékelt szép elütéssel és Edmund-hibákkal, 2:0. Nagyon szép adogatójáték következett, lehet, hogy megtalálta Edmund játékának ellenszerét? 3:0. A brit újra kettős hibát vétett, meg lett a második brék, eddig óriási fordulat, 4:0. Nem lassított Fucsovics, semmire hozta az adogatását, 5:0. Szépít Edmund, 5:1. Fucsovicsnak két szettlabdája, majd Edmundnak bréklabdája is volt, de azért összejött az egyenlítés, 6:1.

Edmund adogatójátéka nem volt tökéles, de így is pontot ért, 0:1. Fucsovicsé még rosszabb, el is ment a gém, 0:2. Kísértetiesen kezdett hasonlítani ez a szett, az elsőre, 0:3. Jött egy nyugtató, ráadásul pontos Fucsovics-adogatás és semmire nyert gém, 1:3. Sok hibával tarkított játék után már tetemes brit előny következett, 1:4. Majdnem hibátlan adogatójáték megint, két Edmund szélessel, 2:4. Muszáj lett volna a brékelőnyt visszavenni, de az ebben a gémben sem sikerült, 2:5. Nem hogy ez nem jött össze, még Edmund rátett egy lapáttal és több hiba után behúzta a gémet és a szettet is, 2:6. Edmund wc-szünetet kért.

2018-05-31T114011Z 1709486658 RC1BA39F93A0 RTRMADP 3 TENNIS-FREN
Fotó: Christian Hartmann / Reuters

Pedig jól indult a negyedik szett, de Edmund semmi harmincról hozta az adogatását, 0:1. Az adogatás már jobban ment Fucsovicsnak, csak egy labdát bukott, 1:1. Esély sem volt a pontszerzésre, 1:2. Jött egy újabb kiváló szervagém, 2:2. Három bréklabda is kevés volt Fucsovicsnak, Edmund öt labdát hozott egymás után, 2:3. Ha picit nehezen, de az adogatás is meglett, 3:3. Hiába küzdött nagyot a magyar, Edmundé megint a saját adogatása, 3:4. Jött a meccs fordulópontja, a szettben az első bréket a brit teniszező érte el, így a meccsért adogathatott, 3:5. Edmundnak két meccslabdája volt és a másodiknál Fucsovics hosszúra ütötte, így két óra 20 percnyi játék után nyert, 3:6.

Roland Garros, férfi egyes

2. forduló: Fucsovics Márton (magyar)–Kyle Edmund (brit, 16.) 0:6, 6:1, 2:6, 3:6

(Borítókép:  Christian Hartmann / Reuters)