Visszavonul az ötszörös Grand Slam-győztes teniszező

2018.11.10. 18:26

A jövő év elején, az ausztrál nyílt teniszbajnokság után visszavonul a cseh Lucie Safarova.

Még mindig szeretem a teniszt, nagyon hiányozni fog, de szépen akartam befejezni, és most eljött ennek az ideje. A pályafutásom jól alakult, mindennel elégedett vagyok, amit elértem"

– mondta a 31 éves Safarova, aki egyéniben hét WTA-tornán győzött, a cseh válogatottal pedig négyszer nyerte meg a Fed Kupát. Párosban öt Grand Slam-címet gyűjtött be, míg a szintén cseh Barbora Strycovával bronzérmes volt a 2016-os olimpián.

A világranglistán jelenleg 106. helyezett játékos most nem tagja a Fed Kupa-döntős cseh válogatottnak. Ezért, illetve az állandó utazás és a stressz okozta egészségi problémái miatt döntött úgy, hogy befejezi.