Federer extra koncentrációval rekordot döntött

2019.01.18. 08:36

Roger Federer könnyű győzelemmel jutott az Australian Openen a legjobb tizenhat közé, tizenhetedszer sikerült ez neki.

Federer már a meccs elején irányított, a pályafutása során másodszor GS-harmadik körös Taylor Fritz ellen. A svájci 4:1-re elhúzott, majd 6:2-re nyerte az első szettet. A másodikban már kicsit megdolgoztatta Fritz, csak 7:5-re nyert. A harmadik játszma újra sima volt, Federer 2:1 után brékelt, majd újra 6:2-vel vitte a szettet.

A negyedik körben Federer a görög Cicipasszal játszik, atletikus meccsre számít. Elmondta Frizt ellen extra koncentráltan játszott, arra készült, hogy hamar előnybe kerüljön, és így meggyengítse Taylort.

A svájci teniszező hetedszer nyerheti meg a Australian Open, a 21. Grand Slam-címét gyűjtheti be Melbourne-ben.