Babosék párosban simán nyerték az elődöntőt

2019.01.23. 06:21

Serena Williams nem jutott az Australian Open elődöntőjébe, miután a döntő szettben 5:1-es vezetésről 7:5-re kikapott a cseh Karolina Pliskovától.

A 37 éves amerikai teniszező 4 meccslabdát hibázva esett ki, a rekordbeállítást jelentő 24. Grand Slam-győzelmére így még várnia kell. Wiliamsnek már egy körrel korábban is volt egy hullámvölgye Haleppel szemben, de akkor összekapta magát, és továbblépett.

• Az eredmény - 6:4, 4:6, 7:5

A 26 éves cseh Pliskova még sohasem volt Melbourne-ben a legjobb négy között. Ellenfele a döntőért a japán Naomi Osaka lesz.

Babos Tímea és francia partnere, Kristina Mladenovic győzött a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyének elődöntőjében.

A címvédő, 2. kiemelt Babosék ellenfele az amerikai Jennifer Brady és Alison Riske volt, akiket - a verseny honlapja szerint - két szettben győztek le kedden, 1 óra 21 perc alatt.

• Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)- Jennifer Brady, Alison Riske (amerikai) 6:4, 6:2.

Babosék ellenfele a magyar idő szerint pénteken hajnal 6-kor kezdődő fináléban a Samantha Stosur, Csang Suaj ausztrál-kínai kettős lesz.

Női páros, elődöntő:
Samantha Stosur, Csang Suaj (ausztrál, kínai)-Barbora Strycova, Marketa Vondrousova (cseh) 7:5, 4:6, 7:5