Fucsovics: Fájt, hogy nem vertem meg Federert

2019.03.07. 12:31

A legjobban rangsorolt magyar teniszező, a világranglistán - egyéni rekordot jelentő - 31. helyen álló Fucsovics Márton a molcsapat.hu-nak felelevenítette a legutóbbi meccsét a volt világelső Roger Federerrel.

"Teljesen más volt, mint a 2018-as. Most győzni mentem fel a pályára és elhittem, hogy sikerülhet. Nem játszottam igazán jól, de így is nagyon közel álltam a sikerhez.  Ezt lehetett látni a végén rajtam, bosszantott, fájt, hogy nem nyertem, mert tudtam mennyire picin múlt."

Ha Wawrinkán átlép Indian Wellsben, ismét Federerrel csaphat össze, vagyis akár még vissza is vághatna neki. A svájci  századik tornagyőzelmét  érte el egyébként, miután átlépett a magyaron, nyert még két meccset.

Nem érzi, hogy változna a sikerei hatására, és már sikerült megtanulnia, mit jelent profi teniszezőként gondolkodni, élni.

Április elsejétől készül a salakos szezonra, addig kemény borításon játszik.