Fucsovicsot most csúnyán megtréfálta a grúz

2019.05.12. 13:09

Fucsovics Márton az első fordulóban kiesett vasárnap a római salakpályás tenisztorna férfi versenyében.

A világranglistán 36. magyar a 14. helyen kiemelt grúz Nikoloz Baszilasvilivel (17.) csapott össze, akit egy hónapja 7:5, 3:6, 6:1-re legyőzött Monte-Carlóban. A két játékos hatodszor találkozott egymással, Fucsovics 4-1-re vezetett a párharcukban.

Fucsovics csak 0:2-nél tudott szépíteni, emellett háromszor is elvesztette az adogatását, így 28 perc alatt szetthátrányba került. A folytatásban Baszilasvili megint 2:0-ra elhúzott, ám Fucsovics ezúttal kiegyenlített, majd ellenfele 5:2-nél már a győzelem küszöbén állt. A magyar játékos 5:3-ra felzárkózott, aztán meccslabdát hárítva brékelte riválisát.

A játszmát lezáró rövidítésben 1-1 után Fucsovics csak egy labdamenetet nyert, így végül a grúz ünnepelhetett. A találkozó 1 óra 40 percig tartott. (MTI)