Djokovics már 4100 pontot ver a teljes mezőnyre

2019.05.13. 09:59

Fucsovics Márton egy helyet rontott, így a 37. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján, írta az MTI. A 27 éves nyíregyházi játékos a múlt héten a második fordulóban búcsúzott a madridi tornán, majd vasárnap, Rómában már a nyitókörben kiesett. Az élen továbbra is a spanyol fővárosban győztes szerb Novak Djokovic áll, döntős ellenfele, a görög Sztefanosz Cicipasz a kilencedikről feljött a hetedik helyre.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):

• ...37. (36.) Fucsovics Márton 1205

A múlt heti, franciaországi tornán elődöntős Babos Tímea kilenc helyet javítva a 128. a női teniszezők legfrissebb világranglistáján. A legjobb 200-ban rajta kívül még két magyar játékos található: Stollár Fanny maradt a 149., Bondár Anna pedig egyet előrelépve most a 193. Babos párosban - társával, a francia Kristina Mladenoviccsal holtversenyben - egy helyet visszacsúszva a negyedik.

Az élen változatlanul a japán Oszaka Naomi áll, a madridi tornán győztes holland Kiki Bertens pedig pályafutása legjobbjaként feljött a negyedik pozícióba. Ami az élcsoportot illeti, a múlt hét vesztese a kétszeres wimbledoni bajnok cseh Petra Kvitova volt, aki címvédőként már a legjobb nyolc között búcsúzott a spanyol fővárosban - Bertens verte meg a negyeddöntőben -, így a második helyről az ötödikre került.

Női tenisz-világranglista (a WTA honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):