34 °C
Index - In English In English Eng

Fucsovics három meccslabdát hárítva verte esélyesebb riválisát

2019.06.12. 18:11

Fucsovics Márton a grúz Nikoloz Baszilasvili három mérkőzéslabdáját hárítva győzött a 754 540 euró összdíjazású stuttgarti füvespályás férfi tenisztorna szerdai nyolcaddöntőjében.

A rangsorban 52. magyar teniszező és a világranglistán 17. riválisa idén már negyedszer csapott össze egymással: eddigi három mérkőzésükből kétszer Fucsovics győzött.

Az MTI tudósítása szerint stuttgarti mérkőzésük gyors brékváltással kezdődött, majd bár ezt követően is volt mindkét játékosnak lehetősége fogadóként is, rövidítés döntötte el a szettet: ebben Fucsovics első két adogatópontját elbukta, ez pedig a játszmába került.

A második felvonásban egyértelműen a nyíregyházi játékos volt fölényben, sokkal hatékonyabban adogatott a tornán negyedikként kiemelt riválisánál - sikeres első szervái mögött például mindössze egy pontot veszített el -, kétszer is brékelt, így 28 perc alatt egalizált.

A döntő szett ismét nagy küzdelmet hozott, és annak ellenére, hogy Fucsovics 1:2-nél semmire bukta a szervajátékát, egyből vissza tudott brékelni. Baszilasvilinek 5:4-es vezetésnél három mérkőzéslabdája is volt, a magyar játékos azonban mindet hárította, majd azonnal elvette georgiai riválisa adogatását és kiszerválta a 2 óra 15 perces találkozót. A végeredmény 6:7 (4-7), 6:2, 7:5 lett a magyar teniszezőnek.

Fucsovics a negyeddöntőben a 6. helyen kiemelt kanadai Milos Raoniccsal, vagy a francia Jo-Wilfried Tsongával találkozik.