Federer átírt pár rekordot Wimbledonban

2019.07.06. 20:55

Roger Federer Lucas Pouille legyőzésével bejutott a legjobb 16 közé a wimbledoni tenisztornán, és ezzel újraírt pár rekordot is. Babos Tímeák női párosban szintén bejutotta a nyolcaddöntőbe.

Federer az első olyan teniszjátékos a történelemben, aki 350 meccset nyert Grand Slam-tornákon. A svájci ráadásul tizenhetedszer jutott be Wimbledonban a legjobb 16 közé, amire szintén nem volt még példa. Korábban Federer Jimmy Connorsszal osztozott a rekordon 16-16 bejutással.

Pouille-t a svájci három szettben győzte le, de nem sok hiányzott a francia játékosnak, hogy játszmát nyerjen. Az első szettet 7:5-re nyerte Federer, majd a másodikban 6:2-vel került fölénybe. A harmadik játszmában 6:5-re ment a svájci, de Pouille meccslabdát hárítva kiharcolta a rövidítést. Federer már nem hibázott, behúzta a meccset, 7-4-re nyerte a tiebreaket.

Babosék nyolcaddöntősök

Babos Tímea a francia Kristina Mladenoviccsal simán bejutottak a legjobb 16 közé. Az első helyen kiemelt páros az amerikai Jennifer Bradyval és Alison Riskével játszott. Babosék hozták saját szerváikat és kétszer elvették az ellenfél adogatását, 6:2-re nyerték az első játszmát. A második szett is hasonlóan alakult, Babosék megint kétszer brékeltek, újra 6:2-re nyertek.

A hétfői nyolcaddöntőben az Alize Cornet, Petra Martic páros lesz Babosék ellenfele.