Đoković a nyolcaddöntőben feladta a US Opent, a közönség kifütyülte

2019.09.02. 08:37

Novak Đoković a legjobb 16 között búcsúzott a US Openen, miután sérülés miatt feladta a Stan Wawrinka elleni mérkőzését. A világranglista első helyén álló szerb teniszező még az első mérkőzésén szenvedett vállsérülést, ám a következő két mérkőzését simán, szettveszteség nélkül nyerte.

A Wawrinka elleni mérkőzésén azonban ismét előjött a probléma, és Đoković két vesztett szett után, a harmadik játszma közben jelezte, hogy nem tudja tovább folytatni a játékot. A mérkőzésen végig Wawrinka irányított, az első szettet 6:4-re, a második 7:5-re nyerte, és a harmadikban is vezetett 2:1-re, amikor a torna első kiemeltje idő előtt befejezte a mérkőzést.

Djokovic a nyolcaddöntőben feladta a US Opent, a közönség kifütyülte

Az amerikai nézők kifejezetten rosszul fogadták Đoković döntését, többen is kifütyülték a pályáról lesétáló világelsőt, a torna első kiemeltjét. A mérkőzést követően a szerb teniszező elmondta, hogy megérti a nézők csalódottságát, akik egy teljes mérkőzésre vettek jegyet, de eljutott arra a pontra, amikor a fájdalomtól nem tudta rendesen megütni a labdát, azért fel kellett adnia a meccset, bármennyire is szerette volna folytatni a játékot.

Az ötszörös US Open-győztes  Roger Federer mindössze négy játékot engedett a 15. helyen rangsorolt belga David Goffinnek, és 1 óra 22 perc alatt bejutott a legjobb nyolc közé.

Serena Williams is bejutott a negyeddöntőbe, nagyjából másfél óra alatt verve a 22. helyen kiemelt horvát Petra Marticot, a cseh Karolina Pliskova viszont ez első nyert szett után kikapott brit Johanna Kontától, míg az idei Roland Garros ausztrál győztese, Ashleigh Barty a 18. kiemelt kínai Vang Csiangtól kapott ki két szettben 1 óra 23 perc alatt.