Babosék döntősök, meglehet a címvédés a WTA-vb-n

GettyImages-1185000467
2019.11.02. 12:21

Címvédésre készülhet a Babos Tímea, Kristina Mladenovic a sencseni tenisz WTA-világbajnokságon, miután az elődöntőben rövidítéssel verték a a Samantha Stosur, Csang Suaj ausztrál, kínai párost.

A 2018-as győztes Babos Tímea ezzel sorban harmadszor lesz ott a vb-döntőben, ez eddig csak a dél-afrikai/amerikai Liezel Hubernek sikerült 2007 és 2009 között.

A csoportkörből veretlenül továbbjutó magyar, francia páros gyengén kezdte a meccset, az első szettben 1:6-ra kaptak ki, a másodikban pedig 0:2-re is ment az ellenfél, de innen sikerült felállniuk, és 6:4-re fordítottak a második játszmában, majd a tíz nyert  pontig tartó döntő rövidítésben 8-6-ról nyertek sorban négy pontot, és nyerték meg vele az elődöntőt 1 óra 29 perc játék után.

Babos két éve a cseh Andrea Hlavackova párjaként volt döntős, tavaly nyerni tudtak Mladenoviccsal Szingapúrban. Az idei döntőben a Hszie Szu-vej, Barbora Strycova tajvani, cseh duó lesz majd az ellenfelük – ők a wimbledoni Grand Slam-torna címvédői. (Index/MTI)

Eredmény, WTA-vb, páros, elődöntő

• Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 3.) - Samantha Stosur, Csang Suaj (ausztrál, kínai, 7.) 1:6, 6:4, 10-8
  • Hszie Szu-vej, Barbora Strycova (tajvani, cseh, 2.) - Anna-Lena Grönefeld, Demi Schuurs (német, holland, 8.) 6:1, 6:2