Babos és Fucsovics győzelemmel kezdte az évet

2020.01.04. 12:57

Fucsovics Márton a selejtező első kiemeltjeként szombaton megnyerte első meccsét az 1,465 millió dollár összdíjazású dohai keménypályás tenisztornán.

A világranglistán 70. magyar játékos a fehérorosz Jegor Geraszimovot verte három játszmában. A torna honlapja szerint Fucsovics az első szett elején került brékelőnybe, amelyet végig megőrzött (6:4), de riválisa könnyedén egyenlített a folytatásban (1:6). A döntőszettben Fucsovics ugyanúgy bizonyult jobbnak, mint előtte, azaz már korán pontot nyert fogadóként, onnantól saját adogatásait hozva (6:3) jutott tovább a közel kétórás mérkőzésen.

A 27 éves magyar vasárnap a cseh Jiri Veselyvel küzd a főtáblára kerülésért, aki 105. a világranglistán.

Fucsovicshoz hasonlóan Babos Tímea is selejtezős győzelemmel indította az évet, ő a 652 ezer dollár összdíjazású sencseni keménypályás tornán rajtolt sikerrel.

A párosban világbajnok magyar a szlovén Kaja Juvant verte két szoros játszmában 7:5, 6:4-re.

A kvalifikációban harmadikként rangsorolt, a világranglistán 89. helyen álló Babos a főtáblára kerülésért vasárnap az orosz Margarita Gaszparjannal találkozik, aki 104. a listán. (MTI)