Thiem lesz Djokovic ellenfele az AusOpen döntőjében

2020.01.31. 14:11

Dominic Thiem lesz a címvédő Novak Djokovic ellenfele az Australian Open döntőjében, írja az MTI.

Az ötödik helyen kiemelt osztrák játékos a pénteki elődöntőben négy játszmában győzte le a hetedik helyen rangsorolt német Alexander Zverevet, akivel egyébként jó barátok.

Thiem az első játszmában simán kikapott, a második viszonylag könnyedén hozta, a harmadikban és a negyedik végig kiélezett volt, mindkettőt rövidítésben nyerte meg az osztrák teniszező.

A 26 éves teniszező első osztrákként játszhat döntőt Melbourne-ben, pályafutása harmadik Grand Slam-fináléjára készülhet, korábban a Roland Garroson volt döntős tavaly és tavalyelőtt, de győzni még nem tudott.

Ellenfelével, a pályafutása nyolcadik Australian Open-győzelmére hajtó Novak Djkoviccsal eddig tízszer játszott, a szerb összesítésben 6/4-re vezet, ugyanakkor a legutóbbi két egymás elleni meccsüket Thiem nyerte, közte a 2019-es Roland Garros elődöntőjével, melyen öt szettben nyert

férfi egyes, elődöntő:

• Dominic Thiem (osztrák, 5.)-Alexander Zverev (német, 7.) 3:6, 6:4, 7:6 (7-3), 7:6 (7-4)