Balázs Attila nagyot küzdve kapott ki a riói tenisztorna elődöntőjében

2020.02.23. 21:42

Balázs Attila kikapott az elődöntőben a Rio de Janeiróban zajló salakpályás férfi tenisztornán, írja az MTI.

A selejtezőből szerencsés vesztesként főtáblára került magyar játékos - aki a jövő héttől karriercsúccsal a top 100-ban lesz a világranglistán - eseménydús napokon van túl, ugyanis eső miatt a negyeddöntője és az elődöntője is kétnaposra nyúlt.

Utóbbiban szombaton a 128. helyen álló olasz Gianluca Mager ellen lépett pályára. A meccs a rossz időjárás miatt eleve négyórás csúszással kezdődött, majd az ellenfél 7:6 (7-4), 3:3-as vezetésénél félbeszakadt.

A vasárnapi folytatásban az MTK játékosa 4:4-nél brékelt, majd egy ásszal lezárta a második szettet.

Az utolsó játszmában Balázs 2:2-nél elvette a 25 éves olasz adogatását, majd stabilizálta előnyét. Ezután fogadóként két labdája volt az 5:2-höz, de egyikkel sem tudott élni, majd Mager 4:4-nél utolérte őt. Balázs 5:6-nál meccslabdát hárítva hozta a szerváját, így jöhetett a meccset lezáró rövidítés. Ebben az ellenfél hamar 5-0-ra meglépett, innen pedig már nem volt visszaút a magyar Davis-kupa-játékos számára.