Wawrinka és Nadal is tovább menetel a Roland Garroson

2020.09.30. 14:53
Az Andy Murray elleni elsöprő győzelme után Dominik Köpfert is simán kiejtette Stanislas Wawrinka. Győzelmével bejutott a Roland Garros legjobb harminckét versenyzője közé, ahogyan a címvédő Rafael Nadal is.

Kissé nehézkesen kezdte Stanislas Wawrinka a Dominik Köpfer elleni összecsapást, csak az első szett végén tudott brékelni a svájci, aki saját adogatásait sem mindig könnyen tudta hozni. A második játszmában fergetegesen játszott Wawrinka, huszonhét perc alatt 6:2-re győzött. A harmadik szettben minden mindegy alapon Köpfer is magasabb fokozatra kapcsolt. Ezúttal nem ingott meg, hozta a saját adogatásait, és kisebb meglepetésre 2:1-re fel is jött. Wawrinka nagyon nem akart döntő játszmába bonyolódni, így 6:1-re lesöpörte ellenfelét a pályáról a negyedik szettben, ezzel megnyerte a mérkőzést.

A vége 6:3, 6:2, 3:6, 6:1. A tizenhetedik helyen kiemelt svájci teniszező a Hugo Gaston–Nisioka Joshihito meccs győztesével játszhat.

Stan Wawrinka után Rafael Nadal is bejutott a Roland Garros legjobb harminckét versenyzője közé.

Az első két szettet tükörsimán hozta, az amerikai Mackenzie McDonald mindössze egy játékot tudott nyerni. A harmadik játszmában kissé visszavett a „salakkirály” és csupán kétszer brékelt, így 6:3-ra győzött.

Dominic Thiem nehezebb ellenfelet kapott Nadalnál. A szintén amerikai Jack Sock azonban csak egy gémet nyert az első szettben. Az újdonsült US Open-bajnok 6:3-ra hozta a másodikat, míg a harmadikat nehezen, rövidítésben zsebelte be. A három favoriton kívül a mostanában remek formában játszó Diego Schwartzman is továbbment.

A hölgyeknél nagy meglepetésre búcsúzott a tizennegyedik helyen kiemelt Viktorija Azarenka, és sérülés miatt visszalépett Serena Williams.