Federer továbbjutott, Serena Williams feladta a meccsét Wimbledonban

2021.06.29. 21:02
A rekordbajnok svájci Roger Federer úgy jutott tovább a 64 közé Adrian Mannarinóval szemben a wimbledoni teniszbajnokságon kedden, hogy 2–2-es szettállásnál a francia versenyző feladta a mérkőzést.

A londoni füvespályás tornán eddig nyolcszor (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2013, 2017) diadalmaskodó, ezúttal hatodikként kiemelt sztár jól kezdett, ám a második és harmadik szettben tőle szokatlanul sokat hibázott, és riválisa fordított. A negyedik játszma elején Federer 3:0-ra elhúzott, és 6:2-vel egyenlített. Ekkor Mannarino jelezte, hogy nem tudja folytatni a játékot.

A női mezőnyben a 2018-as bajnok, 2016-os finalista német Angelique Kerber (25.) két szettben búcsúztatta a szerb Nina Sztojanovicsot.

Babos Tímea (116.) 19.50-kor kezdett az orosz Anna Blinkova (89.) ellen, és két sima szettben vereséget szenvedett. Blinkova a következő körben a világranglistát vezető Ashleigh Barty ellen lép pályára.

Serena Williamsnek is idő előtt ért véget a torna, ugyanis az első szettben, 3:3-as állásnál fel kellett adnia a mérkőzést a világraglista 100. helyén álló Aljakszandra Szasznovics ellen.

Az amerikai legendával mindössze másodszor fordult elő, hogy feladni kényszerült egy meccset Grand Slam-viadalon.

Eredmények, 1. forduló (a 64 közé jutásért):

férfiak:
Federer (svájci, 6.)–Mannarino (francia) 6:4, 6:7 (3–7), 3:6, 6:2-nél Mannarino feladta
Zverev (német, 4.)–Griekspoor (holland) 6:3, 6:4, 6:1
Schwartzman (argentin, 9.)–Paire (francia) 6:3, 6:4, 6:0
Korda (amerikai)–De Minaur (ausztrál, 15.) 6:3, 6:4, 6:7 (5–7), 7:6 (7–5)
Evans (brit, 22.)–López (spanyol) 7:6 (7-4), 6:2, 7:5
Fognini (olasz, 26.)–Ramos Vinolas (spanyol) 7:6 (7–4), 6:2, 6:4