Wimbledoni negyeddöntő: Novak Djokovics–Fucsovics Márton játékról játékra

Élő
GettyImages-1024871590
2021.07.07. 14:42
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • A gyors térfélcserét követően az első labdamenetet Fucsovics túl hosszú ütése zárja le, majd a második adogatás után szélesre csapja (0:30). Harmadjára már a szerb ront, de hiába irányított a következőben a magyar fiú, a végén az agresszív ütése neki is kicsúszott (15:40). Két bréklabdánál a szerb remek ritörnnel került játékba, az idegek harcából pedig Fucsovics ütött a hálóba. Brék. 2:0

• A jó első szervát visszaküzdi a magyar játékos, aki egyre jobb helyzetbe került a labdamenetben, a szerb pedig hosszú ütött (0:15). Egy remek adogatással villámgyorsan egyenlített a világelső, de egy hosszú pont végén a hálóba ütött (15:30). Fucsovics előtt nagy lehetőség adódott a második szervánál, de nyesése hosszú lett, majd egy maratoni labdamenet végére ő fogyott el, és ütött a hálóba (40:30). Djokovics egy remek adogatás után felment és bevágta a labdát, 1:0-ra vezet.

• Elvileg 14.40-kor kezdünk.

• Bár mindkét eddigi találkozást Novak Djokovics nyerte meg, egyik sem volt sima meccs, a 2018-as US Openen négy szettben győzött (6:3, 3:6, 6:4, 6:0), 2019-ben Dohában pedig háromban (4:6, 6:4, 6:1).

• A Roland Garros megnyerésével már 19. Grand Slam-torna-sikerét aratta, ezzel már csak egyre van a Roger Federer, Rafael Nadal kettőstől (20–20). Wimbledonban eddig ötször győzött.

• Jack Draper az első fordulóban 6:4-re megnyerte az első szettet Djokovics ellen, a szerb ezt követően viszont sorozatban 12 játszmát nyert meg a negyeddöntőbe jutásig.

• Fontos volt kiemelni, hogy felnőttként, hiszen 2010-ben juniorként nemcsak meccseket, hanem az egész tornát megnyerte Fucsovics Márton! A fináléban az ausztrál Benjamin Mitchellt verte meg 6:4, 6:4-re.

• A magyar játékos 2017-ben szerepelt először főtáblán a felnőttek között, ekkor Gilles Müller búcsúztatta az első körben, egy évvel később pedig Julien Benneteau. 2019-ben Dennis Novak ellen összejött az első siker, de a 12. helyen kiemelt Fabio Fognini öt szettben felülkerekedett a második fordulóban. A 2020-as viadal elmaradt, így a mostani négy sikerrel ötnél jár összességében.

• Fucsovics számára finoman szólva sem volt könnyű az eddigi menetrend sem, hiszen a 23. helyen kiemelt olasz Jannik Sinnerrel kezdett (őt szetthátrányból fordítva búcsúztatta), majd a cseh Jirí Vesely ellen gyorsan győzött (játszma- és brékelőnyben volt, amikor ellenfele megsérült), mielőtt a 9. kiemelt Diego Schwartzmann (6:3, 6:3, 6:7, 6:4) és az ötödikként rangsorolt Andrej Rubljov (6:3, 4:6, 4:6, 6:0, 6:3) érkezett.

• Illusztris társaság jött össze, hiszen az 1. kiemelt Djokovics mellett a 6. helyen rangsorolt Roger Federer, a 7. Matteo Berrettini, a 10. Denis Shapovalov, a 14. Hubert Hurkacz, a 16. Félix Auger-Aliassime és a 25. Karen Hacsanov jutott még a legjobb nyolc közé.

• Legutóbb Asbóth József jutott el a wimbledoni tenisztorna negyeddöntőjéig, ő 1948-ban az elődöntőben szenvedett végül vereséget John Bromwichtól.

• Szerdán 14.30-kor a wimbledoni centerpályán a negyeddöntőben összecsap egymással a világelső szerb Novak Djokovics és az első számú magyar játékos, Fucsovics Márton.