Bombameglepetés: egyből az első fordulóban kiesett a Roland Garros címvédője

GettyImages-1398811743
2022.05.23. 18:29
Meglepetésre vereséget szenvedett a francia nyílt teniszbajnokság női egyesének címvédője, Barbora Krejciková az első fordulóban. A cseh teniszező a világranglista 97. Diane Parry ellen kapott ki, szettelőnyből.

A mérkőzés első 18 pontjából 16-ot a címvédő Krejciková nyert meg, míg az első szettet 6:1 arányban hozta, de a találkozó hátralévő részében feje tetejére álltak az erőviszonyok.

Ez elsősorban annak volt köszönhető, hogy a világranglistán második helyen álló címvédő

rengeteg ki nem kényszerített hibát ütött – szám szerint 45-öt –, amivel tálcán kínálta ellenfelének a lehetőséget.

A hazai pályán szereplő, mindössze 19 éves Parry a második játszmát 6:2, míg a döntő szettet 6:3 arányban nyerte meg, amivel az idei Roland Garros eddigi legnagyobb szenzációját szerezte. A következő körben a kolumbiai María Camila Osorio ellen lép pályára.

Barbora Krejciková párosban még mindig érdekelt a Roland Garroson.