Andy Murray a 70. tornadöntőjére készülhet

murray
2022.06.11. 17:51
Andy Murray lesz Matteo Berrettini ellenfele a 769 ezer euró (297 millió forint) összdíjazású stuttgarti füves pályás férfitenisztorna döntőjében, miután a szombati második elődöntőben egy szoros és egy sima játszmában legyőzte Nick Kyrgiost – számolt be róla az MTI.

A háromszoros Grand Slam-torna-győztes skót játékos Sydney után idén másodszor jutott fináléba, összességében pedig 70. ATP-döntőjére készülhet.

A hetet a világranglista 68. helyén kezdő Murray tornagyőzelemmel a 35. helyig kapaszkodhat.

Kyrgios – aki az első játszmában még összeszedetten teniszezett, az elveszített rövidítést követően azonban inkább a vitatkozással volt elfoglalva – a pénteki negyeddöntőben Fucsovics Mártont búcsúztatta.