Djokovics tornagyőzelemmel tért vissza Ausztráliába

K  AP20230108032
2023.01.08. 15:34 Módosítva: 2023.01.08. 15:34
Nagy küzdelmet követően az első helyen kiemelt szerb Novak Djokovics megnyerte az adelaide-i keménypályás tenisztorna férfiversenyét – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

A viadal vasárnapi döntőjében a világranglistán 33. helyezett amerikai Sebastian Korda volt az egykori világelső, jelenleg 5. szerb klasszis ellenfele.

Az egy-egy bréket hozó első játszma a rövidítésben dőlt el, és Korda tett szert szettelőnyre. A második játszma végkifejletében az amerikai 6:5-ös előnyét követően brék-, illetve mérkőzéslabdához jutott, de azt szerb riválisa hárította, majd a rövidítésben egyenlített.

A harmadik szettben egyetlen brék bizonyult döntőnek, Djokovics 5:4-es vezetését követően vette el Korda adogatójátékát.

A mérkőzés 3 óra 9 percig tartott.

A 35 éves Djokovics karrierje 92. ATP-tornagyőzelmét aratta.

Az adelaide-i torna az Australian Open fő felvezetőjének számít. Djokovics tavaly – miként aztán az AusOpenen –, az oltatlansága miatt nem indulhatott a tornán. Mostanra azonban az ausztráliai beutazási szabályok is változtak, így nemcsak ott lehet a kontinensen, hanem az év első Grand Slam-tornájának fő esélyese is egyben.

TENISZ, ATP ADELAIDE (642,7 ezer dollár összdíjazás)
Egyéni, döntő
Djokovics (szerb, 1.)–Korda (amerikai) 6:7 (8–10), 7:6 (7–3), 6:4

(MTI/Index)

(Borítókép: A győztes szerb Novak Djokovic ünnepel a bajnoki trófeával miután 6:7 7:6 6:4 arányban győzött az amerikai Sebastian Korda ellen az adelaide-i tenisztorna férfi egyesének döntőjében 2023. január 8-án. Fotó: MTI/AP/Kelly Barnes)