Fucsovics hat helyet rontott, Sinner újra a legjobb 15 között

2023.02.13. 11:00
Az olasz Jannik Sinner újra a legjobb 15 közé került a férfi teniszezők világranglistáján – számolt be a Magyar Távirati Iroda. A magyar teniszezők közt továbbra is Fucsovics Márton áll a legelőkelőbb helyen, ám ő is hátrébb csúszott, miután sérülés miatt vissza kellett lépnie a montpellier-i torna nyolcaddöntőjére.

A 21 éves Sinner – aki már mind a négy Grand Slam-versenyen vívott negyeddöntőt – pályafutása hetedik trófeáját gyűjtötte be vasárnap, amikor megnyerte a montpellier-i kemény pályás tornát, ezzel három helyet javított az ATP-rangsorban, és jelenleg a 14. pozíciót foglalja el. Eddigi legjobbja a kilencedik hely volt 2021 novemberében.

Fucsovics Márton sérülés miatt nem állt ki Montpellier-ben a nyolcaddöntőre – amelyben éppen Sinner lett volna az ellenfele –, és hat helyet rontva a 75. a hétfőn kiadott ranglistán.

Az élen továbbra is a 22-szeres Grand Slam-torna-győztes szerb Novak Djokovics áll, aki a 376. hetét kezdi meg az ATP-rangsor élén, tovább javítva saját rekordját – számolt be az MTI.