Hatalmas orosz győzelem az Egyesült Államokban

medvegyev
2023.04.02. 20:52
Továbbra is bomba formában van Danyiil Medvegyev, a korábbi világelső orosz teniszező két szettben legyőzte az olasz Jannik Sinnert a floridai mestertorna fináléjában.

A 2021-es US Open győztese döbbenetes formában van, hiszen február közepe óta sorozatban az ötödik tornáján jutott a döntőbe, ebből pedig a negyediket nyerte meg.

Rotterdamban éppen a mostani rivális Sinner ellen indult a sorozat szetthátrányból fordítva (5:7, 6:2, 6:2), egy hétre rá Katarban Andy Murray-t (6:4, 6:4), a következő héten Dubajban honfitársát, Andrej Rubljovot (6:2, 6:2) verte meg, a márciusi első mestertornán, Indian Wellsben a fináléban Carlos Alcaraz állította meg a menetelést.

Miami Gardensben szettveszteség nélkül jutott el az elődöntőig, ahol 7:6, 3:6, 6:3-ra verte meg a szintén orosz Karen Hacsanovot, így megint fináléba jutott, ellenfele az Alcarazt a négy között kiejtő Sinner lett.

A meccset az olasz kezdte jobban, 2:2-nél ő brékelt először, de az orosz rögvest felelt, majd 6:5-ös előnyénél újra elvette ellenfele adogatását (7:5).

A második felvonás simábban alakult, Medvegyev 1:0-s előnyét három sikeres fogadójáték követte, mire a volt világelső megtörte a szériát, és máris 4:1-re ellépett. Innentől kezdve egyikük sem hibázott, így Medvegyev gond nélkül nyerte meg másfél hónapon belül a negyedik tornáját – összességében a 19. trófeáját szerezte meg (6:3).

A rotterdami viadalt még a 11. helyen kezdő Medvegyev a következő heti sorrendben 5150 ponttal már a negyedik lesz Novak Djokovics (7160), Alcaraz (6780) és Sztefanosz Cicipasz (5770) mögött, Casper Ruudot (5005) megelőzve. Sinner (3345) is kapaszkodik, ő a 9. helyre jön fel.