Phelps nyert 100 m pillangón

2014.05.17. 15:46

Michael Phelps, az amerikaiak 18-szoros olimpiai bajnok úszója először győzött azóta, hogy visszavonultságát feladva áprilisban visszatért a versenyszerű úszáshoz. A Charlotte Grand Prix-n pénteken 100 m pillangón nyert 52.13 másodperccel, századra pontosan annyival, mint amennyivel három hete másodikként végzett az arizonai Arena Grand Prix-n az ötszörös olimpiai bajnok Ryan Lochte mögött. A honfitársa ezúttal nem állt rajthoz, Arizonában 51.93 másodperc alatt, a világranglistán második helyet érő teljesítménnyel nyert, írja az MTI.

A szám világcsúcsát 49.82 mp-vel tartja Phelps, aki a 2012-es londoni olimpia után vonult vissza, most pedig már 2016-ra készül, a riói olimpiai indulással kacérkodik. A 28 éves, sokszoros világcsúcstartó amerikai három olimpián szerzett összesen 22 medáljával a nyári játékok t