Kenderesi ifjúsági Európa-bajnok lett 200 pillangón

2014.07.11. 20:48

Öt érmet szereztek a magyar úszók a dordrechti ifjúsági Európa-bajnokság pénteki versenynapján.

A pécsi Kenderesi Tamás megnyerte a 200 méteres pillangóúszást. A szám magyar specialitásnak számít, miután Juhász Adél a csütörtöki nyitónapon a lányok között győzött.

Második érmét szerezte Holoda Péter, a hajdúszoboszlóiak versenyzője az 50 méter pillangón szerzett nyitónapi bronz után a klasszikus számban, 100 gyorson lett harmadik.

Kétszáz méter vegyesen a fiúknál két magyar állt a dobogón: Szabó Norbert másodikként, Grátz Benjámin pedig harmadikként fejezte be a döntőt.

A napot Novoszáth Melinda bronzérme zárta: ő a 400 gyorson szerzett csütörtöki ezüstérme után 1500 gyorson lett harmadik.

A magyar csapat - Horváth Dávid egy nappal korábban, 200 mellen szerzett bronzával együtt - kilenc éremnél tart (2 arany, 2 ezüst, 5 bronz). (MTI).