Hosszú Katinkát kíméletlenül meghajtották, edző-férje egy 4. hely miatt szúrta le

2014.07.21. 13:57

Hosszú Katinka egyedülálló dologra vállalkozott a debreceni úszó országos bajnokságon, amilyen számban csak lehetett, elindult, és két szám kivételével mindben érmet is nyert. Négy nap alatt 45-ször úszott.

„Nagyon izgalmas volt leúszni az összes versenyszámot az országos bajnokságon! Úgy érzem, rengeteget segített a felkészülésben az Európa-bajnokságra, mind fizikailag, mind mentálisan. A 17 egyéni számból, 16-szor sikerült dobogóra állnom, és az 5 váltó számból pedig 4-szer voltunk első háromban" – írta Facebookján.

Hosszú 1500 méteres gyorsúszásban és 4x100-as vegyes váltóban maradt le az éremről.

Az ob negyedik napja volt számára a legkeményebb. Az előző három napon összesen 3400 métert úszott délutánonként, ezen viszont 2500 métert, hét egyéni döntőt (plusz egy középdöntő) és egy váltót vállalt.

„Bár olykor úgy tűnt, szinte alig áll a lábán, végül a kötelezően nyerendő számokat bezsebelte (200 vegyes, 200 gyors, 200 hát), 100 mellen és 50 gyorson ezüstérmes lett, 100 pillangón pedig harmadik. Eddig a pontig 16-ból 16 egyéni számban állhatott dobogón, ám a 17-ikben, az irdatlan megterhelés végén, 1500 gyorson csak 4. lett. És edző-férje, Shane Tusup irdatlan módon leszúrta ezért" – számolt be úszószövetség, ami összmérleget is készített:

1. nap: 2 arany, 2 bronz – 1100 méter. 2. nap: 2 arany, 1 ezüst, 2 bronz – 1400 méter. 3. nap: 1 arany, 3 ezüst – 900 méter. 4. nap: 3 arany, 2 ezüst, 1 bronz – 2500 méter. Összesen: 8 arany, 6 ezüst, 5 bronz, azaz 19 érem, 5900 méter (csak délutáni úszások –  az előfutamokkal együtt 45-ször állt rajtkőre).

„Amióta az eszemet tudom, ekkora batyut még egyetlen női úszó sem vett a hátára, és erősen csodálkoznék, ha egy buzgó statisztikus a régmúlt jegyzőkönyveiben kutakodva ilyesfajta bajnoki „szuper-maratonira” akadna. Katinka és az edzője, Shane Tusup elképesztő magasságokba tudja emelni a mércét, de ők pontosan tudják, hogy mikor és hol, mire van szükségük, és persze azt is, hogy ennek a négy debreceni napnak mi lehet a hozadéka és a tapasztalata” – nyilatkozta Kiss László szövetségi kapitány a Telekom Sporthír Szolgálatnak.

Hosszú Katinkát az augusztusi berlini Eb-re kilenc egyéni számban nevezték.