Három magyar is a legjobb idővel döntős

2014.12.05. 11:39

Hosszú Katinka folytatta remek szereplését, a 200 hát előfutamában 2:02.69-es idővel verte meg a mezőnyt a dohai rövidpályás úszó-világbajnokság pénteki versenynapján. Verrasztó Evelyn végül nem indult el ebben a számban.

Hosszú visszalépett a 400 gyorstól, így Mireia Garcia Belmonte nyerte az előfutamot, Kapás Boglárka pedig a nyolcadik idővel (4:02.30-cal) lett döntős.

Bernek Péter 400 gyorson a legjobb idővel, 3:37.34-gyel jutott a döntőbe. Ez nem sikerült Gyurta Gergelynek, aki 3:45.07-tel csak a 28. helyen ért célba.

A végére maradt a 200 méter férfi mell, Gyurta Dániel kedvenc számában a mezőny fölé nőtt, 2:03.64-gyel simán nyerte a kvalifikációt, a japán Koszeki 40 századdal maradt le mögötte. Horváth Dávid, a szám másik magyarja a 13. helyen zárta versenyt, nem jutott tovább.

A férfi 200 vegyes selejtezőjét az amerikai Ryan Lochte nyerte két japán, Hagino és Szeto előtt. Magyar nem került a legjobb nyolcba, bár Verrasztó Dávidnak majdnem sikerült, 1:55.55-tel a 10. helyen végzett, Grátz Benjámin 1:58.18-cal a 21. lett.

Az 50 méteres hátúszás selejtezőjében Földházi Dávid a 26. (24.25), Balog Gábor a 33. (24.29) helyen végzett, egyikük sem jutott az elődöntőbe. 50 pillangón sem volt sok esély a legjobb 16-ba kerülni, Holoda Péter 23.95-tel a 43., Kenderesi Tamás 24.54-gyel a 57. helyen fejezte be a versenyt. 100 női mellen Gyurinovics Fanni 1:09.27-es ideje csak a 37. helyre volt elég.