Nándor
19 °C

Hosszú Katinka hihetetlen: 4. vb-aranyát is világcsúccsal nyerte

2014.12.06. 17:44
200 méter vegyesen 2:01.86 másodperces világcsúccsal lett nyert a rövidpályás világbajnokságon, ez a negyedik aranya Katarban.

Hosszú Katinka 200 vegyesen a harmadik idővel (2:07.04) jutott döntőbe a dohai rövidpályás világbajnokságon, a selejtezők legjobbja Verrasztó Evelyn volt, 2:06.93-mal az egész mezőny legjobb idejét úszta. A 400 vegyest Hosszú előtt megnyerő Garcia Belmonte csak a tizedik időt érte el, kiesett.

Verrasztó azt nyilatkozta, kiúszta magát, selejtezős idejénél valószínűleg a döntőben sem fog jobbat tudni, míg Hosszú azt mondta, csak a továbbjutás volt a lényeg, nem akart sokat kiadni magából.

Hosszú jól rajtolt a döntőben, a pillangó után már a világcsúcson belül volt, Verrasztó ekkor a 3. helyen állt. Hát után már egy testhossz volt az előnye a brit O'Connor előtt, mellen már kettő lett belőle, ekkor 69 századdal volt a csúcson belül.

Gyorson sem tudtak hozzá közelebb jönni, negyedik dohai aranyát is világcsúccsal (2:01.86) nyerte, saját, augusztusi, 2:02.13-as csúcsát döntötte meg.

Verrasztó elfáradt a végére, 6. lett.

Hosszú egyébként 50 méter háton a hetedik legjobb idővel jutott be a vasárnapi döntőbe, futamában második lett 26.38 másodperccel, 28 századdal maradva el országos csúcsától.

A 19 éves Földházi Dávid magyar csúcsot ért el a 100 méter vegyes elődöntőjében, de így sem sikerült bekerülnie a vasárnapi döntőbe. Délelőtt 53,23 másodperccel megközelítette Cseh László 53,11-es országos csúcsát, a délutáni elődöntőben pedig meg is döntötte a 2012. október 20-án feléállított rekrodot. Az új csúcs 53,08 másodperc, amely azonban csak a 10. helyhez volt elég.

Tizedik lett, nem döntős Szilágyi Liliána 100 pillangón. A 18 éves ifjúsági olimpiai bajnok a délelőtti idejénél (56,94) gyengébbet úszott, az 57,12-nél két tizeddel jobb kellett volna a fináléhoz.